Fotograf business portrétů

Žijeme v době, kdy průkazovým fotkám (naštěstí) odzvonilo. 🙂  Na řadu přichází profesionální prezentace vašeho obličeje – a tím myslím kvalitní businessové foto, které využijete v životopise, na LinkedInu nebo při propagaci osobní značky kdekoli jinde.

Stejně jako téměř u všech mých fotek mi půjde především o to, abyste to byli vy. Žádný devadesátkový prodavač praček v lila košili. Business portrét by jednoduše měl korespondovat s tím, jak ve skutečnosti vypadáte, jaký je váš přirozený výraz a zároveň by měl odrážet charakter oboru, v němž se pohybujete. Tak aby byla fotka využitelná pro účely vaší profese a vaši patrneři, zákazníci nebo potenciální zaměstnavatelé poznali už v “prvním kole” s kým budou mít příležitost jednat.

Kde fotím?

I když to ve vodách businessu není úplně běžné, pokud mi to podmínky dovolí, fotím i tento druh portrétu rád v exteriéru. Venkovní prostředí mi totiž dovoluje hrát si se světlem a okolím, které je tak vždycky unikátní. Není ale samozřejmě problém udělat business fotky v ateliéru, vašem officu nebo jakýchkoli vnitřních prostorách. Vaše přirozené prostředí totiž bude mít na fotku vždycky pozitivní vliv.

Konkrétní lokaci i styl spolu můžem probrat a všechno naplánovat tak, abyste se při samotném focení cítili v pohodě a mohly tak vzniknout fotky, které budou vaší novodobou vizitkou.

Převážně fotím v Brně a občas v Uherském Hradišti, kam často jezdím za rodinou. Můžeme se ale domluvit i na jakémkoli jiném místě. V závislosti na typu zakázky jsem schopen přijet za vámi a výsledek bude určitě stát za to.

Takže pokud zrovna ladíte svoje cívíčko, uvažujete nad nakopnutím osobního brandu nebo si říkáte, že už jste ve věku, kdy se tyhle fotky hodí, pojďte do toho se mnou.

Ceník

Fotografování v ateliéru neprovozuji.

Dopravné nad rámec + 8 Kč/km.

Focení o víkendu nebo ve st. svátky +500 korun

Neupravené fotografie ani RAWy neposkytuji. Děkuji za pochopení.

Tady se můžete mrknout, jak by mohly vypadat i vaše fotografie a pokud už moji práci znáte, můžete rovnou přeskočit na recenze od mých zákazníků.

Co o mně napsali zákazníci?

Katka - Raijin cosplay

S Romanem a Maruškou jsem fotila poprvé, a i přesto, že znám Romanovu práci, výsledek focení je naprosto famózní. Po velmi dlouhé době jsem měla slzy v očích.

Marušce děkuji za skvělý výběr lokace a pomoc (včetně těch krkolomných situací), Romanovi za jeho naprostou profesionalitu a pomoc pro mé pózování.

Jestli jste na vážkách, zda s Romane fotit, nebuďte, výsledky rozhodně stojí za to.

Těším na další spolupráci, Katka

CENEGA CZECH

FOTO Roman Čierny je kouzelník 🙂

Danča

Naprostá spokojenost! Roman má velmi profesionální, ale přesto přátelský přístup, od začátku byla komunikace skvělá, probral se mnou, co od focení očekávám a ukázal mi inspirační fotky. Focení bylo pohodové, Roman má fakt cit pro pěkné záběry a když jsem měla návrh/výtku, poslouchal a společně jsme přišli na nejlepší řešení. Mimo jiné jsme vedli u focení fajnovou nezávaznou konverzaci, která mi pomohla se uvolnit, což se odrazilo i na fotkách. I výběr lokace se velmi povedl. Výsledné fotky byly hotové za deset dnů, což je naprosto úžasný čas.
Celkově jsem si focení moc užila, z fotek jsem naprosto nadšená, těším se na další spolupráci a rozhodně Romana doporučuji všema deseti 🙂

Walmag

S Romanem jsme pro naši firmu fotili kalendář. Celá komunikace od příprav po samotnou realizaci proběhla na jedničku. Roman je profesionál a poradil se se vším. Výsled rozhodně stál za to. Děkujeme!

Denča - Denis Nana cosplay

Upřímně jsem byla trošku skeptická, protože je pro mě vždycky nějáká aktivita s někým koho neznám trošku stres. Ale focení proběhlo velmi dobře. Vlastně bylo velmi zábavné a děkuji i asistentce Míši, které byla při ruce a pomáhala opravdu se vším potřebným. Domluva s Romanem byla v pořádku a rychla a fotky jsou prostě nádherné. Dostala jsem tedy krásný zážitek a krásné fotky a za to velmi děkuji :3

Ingrid

Skvělá spolupráce, parádni zážitek a profesionální přístup. Focení jsem si již dvakrát mohla užít vážne maximálně. Výsledné fotografie mě nadchly a sklízí úspěch. Určitě doporučuji, budete spokojení.

Áďa - Rozari cosplay

Profesionální přístup s velmi dobře dopředu namyšlenými scénami. Naopak při vlastní invenci a domluvě ochota vyzkoušet nový nápad a daná maximální energie pro to, aby výsledek byl co nejlepší. Na osobní úrovni opravdu sympatický fotograf. Děkuji!

Verča

Spousta lidí mi nevěří, že nejsem exhibicionista. Nejsem a nerada se fotím. Najít tedy fotku, která by byla reprezentativní či snad použitelná je velký problém. Většinou mám před obličejem balón, krýgl s pivem, lahev s vínem. Jsem specialista na zavřené oči a jiné výrazy podobné obrně obličeje.

Ač se to nezdá, pro člověka, který při představě namočených rozinek umí vyloudit stopadesát grimas znechucení během minuty , je nejtěžším úkolem nic nedělat a mít na tváři tzv. přívětivý úsměv . Nemít výtlem jako prase, nevypadat, že mě postihla veliká tragédie, ale vypadat tak jako já, když jsem v pohodě.

Musela jsem v mnohém překonat sama sebe – za prvé poprosit o pomoc , za druhé sundat černé tričko , za třetí pokusit se u toho focení netuhnout jako když předjíždím kamion na dálnici . No a konečně vybrat tu správnou fotku, kde nevypadám jako miss puberta, ale kde jsem to bez zbytečných příkras prostě já.

Za prolomení hromady předsudků, strachů, velikánskou srandu a hlavně teda tu fotku patří dík Romanovi a Marušce .

Takže, potýkáte-li se s podobnými problémy jako já, chcete profilovku, business fotky, jste vášnivý cosplayeři nebo rodina bez pěkných fotek, směle doporučuji FOTO Roman Čierny .

Karin

Roman je skutečně skvělý fotograf a super člověk. Při focení se člověk cítí uvolněně a pohodově. Mohu jen doporučit!

Mary & Feinobi cosplay

Skvělý přístup a úžasné výsledky. Roman má dobré oko jak na kompozici, tak barvy a retuš. Fotografie od něj máme jak klasické, tak s digitální montáží a obojí je na jedničku.

Vřele doporučuji

Kája

Moc děkuju za úžasnoé focení! Supr komunikace, přístup a hlavně fotečky úplně top. Výsledek byl vysoko nad mé očekávání, takže můžu fakt jen doporučit po všech stránkách. U focení byla skvělá atmosféra a zábava. Fakt můžu jen vřele doporučit!

Michal

Roman je mistr postprodukce, což je možné vidět na jeho prácičkách. Já jsem však potřeboval fotky z jiného soudku, tak jsem poprosil Romana, jestli by si nechtěl cvaknout něco business a řekl, že ano. Zhostil se toho skvěle a výsledek je výborný!! Atmosféra a komunikace při focení byla báječná, Roman je profík a skvělý člověk, s čístým svědomím můžu jen doporučit!!

Monča

Roman je skvělý, spolehlivý a umělecky založený fotograf, což dalo našim fashion sexy fotkám skvělý nádech i emoce. Je to jeden z mála a jsem ráda, že mě fotil právě on. Navíc mu chybí arogance a je to hodná duše, což se taky cení s tak vymakaným portfoliem. Modelkám i fotografům můžu jen doporučit.

Laura

K foteniu s Romanom a Maruškou som sa dostala cez kamarátku ktorá s nimi už mala veľmi dobrú skúsenosť a celé to v podstate zorganizovala.

Vložiť do nich dôveru s týmto pre mňa dôležitým projektom bola dobrá voľba. Nielenže boli veľmi ochotní a pomohli nám s prípravou, ale svojou kreativitou posunuli naše nápady na úplne inú úroveň. Výsledok hovorí sám za seba tak isto ako ich portfólio. Ak budem plánovať ďalšie fotenie som tak určite cez nich

Týna

Focení s Romčou bylo naprosto v pořádku. Velmi profesionální a zábavný fotograf, vůbec není důvod se při focení stydět. Umí navodit super atmosféru.😊 A fotky opravdu stojí za to. Maximální spokojenost. 🙂

Lucka

Lepší spolupráci jsem si nemohla přát! Jednání s Romanem probíhalo pohodově a profesionálně. Hned jak jsme se potkali jsem věděla, že to bude skvělé focení. Před focením jsme si popovídali a okamžitě panovala pohodová nálada. Při focení bylo vidět, že Roma ví, co dělá. Dokázal poradit, jak si stoupnout a přesně věděl co chce, ale na druhou stranu dává dostatek prostoru pro můj názor a vlastní invenci. A fotky?… No nádhera. Nemám slov. Úžasně něžné a asi tisíckrát překonaly představu a to už ve foťáku na místě focení. Romana můžu jednoznačně a stoprocentně doporučit. Spolupráce s ním je profesionální, pohodová a jedinečná. Roman je sympatický a výborný fotograf